Trojica jarných šamp(i)ónov

Po chladnejších mesiacoch potrebujú vlasy a pleť najmä poriadnu dávku hydratácie. Len tak si udržia sviežosť a pružnosť. Prečo by ste v tomto období mali siahnuť po našej sviežej trojici šamp(i)ónov?

Žihľavový šampión

Prvým šampiónom je Dixi žihľavový šampón. Žihľava patrí k najsilnejším bojovníkom proti respiračným  ochoreniam, účinkuje antibioticky, priaznivo pôsobí pri opuchoch a zápalových ochoreniach kože, pri lupienke, akné či nečistote pleti.

Zo žihľavy sa pripravujú vodičky, odvary na posilnenie rastu vlasov a mladá jarná žihľava je dokonca výborným ašpirantom na zaradenie do jedálnička.  

Dixi žihľavový šampón  pomáha predchádzať vypadávaniu vlasov znižovaním produkcie hormónu DHT, priaznivo pôsobí na ich kvalitu, podporuje ich rast a pri pravidelnom používaní je výsledkom zdravší vzhľad a hustota vlasov.

 

Brezový šampión

Dixi brezový šampón  veľmi dobre pomáha pri zápalových a infekčných kožných problémoch. Správna kombinácia flavonoidov a silice, ktorú breze namiešala Matka príroda, dokáže liečiť ekzémy, dodáva vlasom lesk, odmasťuje ich a obmedzuje vypadávanie. Pozitívny vplyv na pokožku hlavy sa potom priamo odráža v kvalite vlasov a v celkovom zdravom vzhľade.

Okrem toho breza podporuje našu obrynaschopnosť, detoxikuje a dokáže pomôcť aj pri bolestiach kĺbov a svalov.

Čajom z brezových listov môžeme čistiť aj našu pleť, pretože uvoľňuje upchaté póry a regeneruje pokožku. Brezový čaj taktiež čistí a dezinfikuje vlasovú pokožku, podporuje rast vlasov, zbavuje ich mastnoty a zabraňuje tvorbe lupín.

 

Lopúchový šampión

Nápadný a zároveň prehliadaný lopúch výborne čistí krv, má významné protizápalové účinky, znižuje hladinu cukru v krvi, predchádza tvorbe žlčových a močových kameňov a povzbudzuje látkovú premenu. Lopúch sa používa pri liečbe rôznych kožných ochorení, ekzémoch, psoriáze, akné a ďalších kožných problémoch.

Floria lopúchový šampón  obsahuje látky, ktoré pomáhajú proti vypadávaniu vlasov, podporuje tiež rast nových vlasov a je výborný aj na lupiny a mastné vlasy. Extrakt lopúchového koreňa v šampóne obsiahnutý je bohatý najmä na sliz, triesloviny a minerálne látky. Pri pravidelnom používaní Floria lopúchového šampónu sú vlasy lesklejšie a silnejšie.

 

 

 

Ak sa chcete na jar správne naštartovať, neváhajte sa zveriť do rúk prírody. Osvedčenú zelenú trojicu šampiónov nájdete aj na www.herbadrug.sk.

Publikované: 19. 03. 2018

Zdieľať

Odporúčané články

Ako bojovať proti vráskam?

Starnutie je prirodzený proces, ktorého príznaky si ako prvé všimneme zvyčajne na pokožke. Prvé vrásky prichádzajú už po 25-tom roku života, hoci vtedy nie sú ešte natoľko viditeľné. Kedy sa prejavia naplno závisí vo veľkej miere od genetickej predispozície, ale aj od toho, ako sa o pokožku staráme. Ako vznikajú vrásky? Dá sa proti nim vôbec bojovať?

Ako správne vyčistiť pleť

Ak chcete mať zdravú a krásnu pokožku, drahé krémy a séra určite nestačia. Rovnako dôležité je aj každodenné dôkladné odlíčenie a z času na čas aj hĺbkové čistenie. Aktívne látky obsiahnuté v kozmetike totiž dokážu preniknúť len do dokonale čistých a otvorených pórov.

Jarná očista pleti

Starostlivosť o pleť zvnútra je rovnako dôležitá ako starostlivosť zvonka. Pravidelné hĺbkové čistenie a pleťové masky sú samozrejmosťou, ale pre správne fungovanie a dokonalý vzhľad vaša pleť potrebuje ešte niečo navyše. Celková jarná očista organizmu pomôže pleti omladnúť a nabrať druhý dych.